Untitled Document
Altınbaş yılın yabancı yatırımcısı


İmam Altınbaş’ın geçtiğimiz yıl Etiyopya’da hayata geçirdiği yatırım Etiyopya Hükümeti tarafından “2013’te Performansı En İyi Olan Yabancı Yatırım” ödülüne layık görüldü. İmam Altınbaş ödülü İstanbul Four Seasons Hotel’de düzenlenen iftar organizasyonunda aldı. Organizasyona basının önde gelen isimleri de katıldı.


AltınbaşYönetim Kurulu Üyesi İmam Altınbaş ve Else Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Seyfettin Koçak ortaklığında kurulan Else Addis Industrial Development PLC; Etiyopya'daki yatırımları ile kısa sürede uluslararası arenada dikkat çekmeyi başardı. Şirket, ülkede ‘’2013’te Performansı En İyi Olan Yabancı Yatırım’’ödülüne layık görüldü. Altınbaş, Else Tekstil ortaklığı ile başlayan yatırım Adama şehrinde 1.500 kişiye istihdam sağlıyor. Yıllık 1 milyar USD ciro hedefi bulunan yatırım önümüzdeki yıllarda katlanarak istihdam yaratmaya devam ediyor. Toplam 50 bin hektarlık alanda pamuk üretiminin gerçekleştirilmesi hedeflenen yatırım aynı zamanda Etiyopya’nın kalkınması ve gelişimi açısından da son derece büyük bir öneme sahip. Gerek yarattığı istihdam gerekse gerçekleştirdiği teknoloji transferi açısından da ülkenin gelişimine katkı sağlayan yatırım Etiyopya Devleti tarafından da destekleniyor. “2013’te Performansı En İyi Olan Yabancı Yatırımcı” ödülü verilen üçlüden İmam Altınbaş ve Seyfettin Koçak, Else Addis Industrial Development ve Omo Valley Farm Cooperation’un ortağı konumundalar.


Logolar.

         

Yasal.

İş bu sitede yer alan tüm bilgi, belde, resim, haber ve içerikler sadece altın sektörüne hizmet etmek, sektörle ilgili kişi yada kurumları bilgilendirmek amaçlıdır.

Bizi Arayın.

Kenan GÖRGÜ: 0 533 257 96 93
Uğur Demir : 0 505 708 75 68