Türk kuyumculuk sektörünü altın bankacılığı ile tanıştıran DenizBank, ilkleri gerçekleştirmeye 2013 yılında da devam edecek. Konuyla ilgili olarak DenizBank Altın Bankacılığı Grup Müdürü Cem Turgut Gelgör ile görüştük.
KOBİ’lerin gerek iç gerek dış faaliyetlerinde bankalardan kullandıkları altın kredileri kilit rol oynuyor. 2013 yılında kuyum ve mücevher sektörüne yönelik yeni kredi ürünleriniz nelerdir?Kuyumculuk ve mücevher sektörünün dinamiklerine uygun inovatif ürünler sunmak ilk günden itibaren DenizBank Altın Bankacılığı öncelikli hedeflerinden olmuştur. DenizBank Altın Bankacılığı imalatçıdan toptancıya, küçük üreticiden perakendeciye kadar altın ticareti ile uğraşan tüm sektör müşterilerine hizmet vermektedir. DenizBank olarak, sektörümüzü altın bankacılığı konusunda ilklerle tanıştırmaya, mücevher ve kuyumculuk sektörüne en yeni ve kaliteli ürünleri sunmaya 2013 yılında da aynı şekilde devam edeceğiz.


Mücevher ve kuyumculuk sektöründe alınan siparişlerin hazırlanması ve vadeli satış bedellerinin tahsilatı sektör firmalarına yüksek tutarlarda işletme sermayesi ihtiyacı doğurmaktadır. Firmalar ürünün tasarlanmasından sipariş zamanına, sipariş zamanından tahsilat zamanına kadar işletme sermayesine ihtiyaç duydukları bir süreç geçirmektedirler. Özellikle fuar dönemlerinde ortaya çıkan bu finansman ihtiyacının en önemli girdisi has altın olup firmaların bu anlamda taleplerini karşılayacak spesifik bir kredi ürünü bulunmamaktadır.DenizBank Altın Bankacılığı olarak sektördeki bu açığı İmalatçılara Altın Destek Kredisi ile dolduruyor ve yine bir ilki daha müşterilerimizin hizmetine sunuyoruz. İmalatçılara Altın Destek Kredisi ile mücevher ve kuyumculuk sektöründe alınan siparişlerin hazırlanması ile vadeli satış bedellerinin tahsilatı arasında geçen süreçte duyulan işletme sermayesi ihtiyacını 3 aya varan ödemesiz dönem ve 15 aya varan vadeler ile karşılama imkanını değerli müşterilerimize sunuyoruz.İmalatçılara Altın Destek Kredisi özellikleri nelerdir?


İmalatçılara Altın Destek Kredisi, taksitli altın kredisi olup üreticiye hammadde sağlayan bir üründür. Sektöre daha önce yine bir ilk olarak sunduğumuz Eşit Taksitli Altın kredisinde de olduğu gibi kredi kg. olarak kullanılmakta ve gram olarak geri ödenmektedir. Faizin sabit olduğu ve dalgalanmalardan etkilenmediği, müşterinin ne ödeyeceğini bildiği, risk azaldıkça kredi limit boşluğu yarattığı için kredi imalatçı müşterilerin finansman ihtiyaçlarını karşılamalarına destek olmaktadır. Aynı zamanda firmanın satış bedellerini tahsil edeceği süre boyunca geri ödemenin ötelenmesi ürünün en büyük avantajlarındandır.Ürün özelliği neden 3 ay ödemesiz dönemlidir?


İmalatçı firmaların aldıkları siparişleri hazırlaması, teslimi ile satış bedellerinin tahsilatı arasındaki süreçte ihtiyaç duydukları has altın ihtiyacını karşılamak ve sektör firmalarının bu süreçteki nakit akışına uygun bir ürün olması amacıyla kredi 3 aya varan ödemesiz dönem seçeneği ile sunulmuştur. Bu şekilde imalatçı müşterilerimizin sipariş ve vadeli satış bedellerinin finansmanı firma koşullarına çok daha uygun bir şekilde sağlanmış olmaktadır. Logolar.

         

Yasal.

İş bu sitede yer alan tüm bilgi, belde, resim, haber ve içerikler sadece altın sektörüne hizmet etmek, sektörle ilgili kişi yada kurumları bilgilendirmek amaçlıdır.

Bizi Arayın.

Kenan GÖRGÜ: 0 533 257 96 93
Uğur Demir : 0 505 708 75 68