Türkiye’nin lider pırlanta markalarından olan Zen Diamond, 2013 yılında “ışığın efendisi” olacak. Zen Diamond Yönetim Kurulu Başkanı Emil Güzeliş, 2013 yılına dair hedeflerinden bahsederek, “2013 yılında da mağazalaşma sürecimiz artarak devam edecek. Bu yıl açılması kesinleşen 14 mağaza projemiz bulunuyor” dedi.Zen Diamond Türk mücevher sektöründe büyük ve yenilikçi başarılara imza atan bir firma. Bu yüzden ‘Pırlanta Zen’dir!’ diyorsunuz. 2013 yılında yeni misyonunuz ve sloganınız ne olacak?Biz Zen Diamond'ı “Türkiye'nin lider pırlanta markası” olarak konumlandırıyoruz. Bunu tüketicimize ifade ederken de “Türkiye'de pırlanta Zen'dir” dedik. Bu konumlandırmaya uygun olarak mağazalarımızda, satın alma noktalarımızda satış ve satış sonrası için uyguladığımız belirli prensiplerimiz var.İşimize olan tutkumuzun, bu konudaki uzmanlığımızın bizi pırlanta dendiğinde Türkiye'de akla gelen ilk marka olmaya doğru taşıdığını her geçen gün daha net yaşıyor ve duyuyoruz. Bundan yola çıkarak yeni yıla “hepimizi büyüleyen ışığın kaynağı pırlanta ise, efendisi de Zen'dir” söylemiyle girdik. Ve ismimizin altına “ışığın efendisi” imzasını attık. Uzmanlığı pırlanta olan, amacı pırlantadaki ışığı en kaliteli, en farklı tasarımla sunmak ve müşterilerinin pırlanta hayallerini gerçekleştirmek olarak belirlemiş bir “ışığın efendisi”.Aralık ayında bu slogan ile kullanmaya başladığımız yeni reklam çalışmalarında pırlantanın değerini Zen markasının ustalığıyla anlatmaya çalıştık. Pırlantanın, reklamlarda genellikle işlenen bir aşk hikayesinden öte, ışıltısıyla kadına güç ve asalet veren asıl değerini göstermek istedik. Ve “ona ışığı armağan edin” sloganını kullandık.
Yenilikçi olmak için nelere dikkat ediyorsunuz?Liderlik stratejimiz doğrultusunda önem verdiğimiz başlıklardan biri “yenilikçilik”. Ürünlerimiz, fiyat politikamız, kampanyalarımız, hem dekorasyonu hem de konumları ile mağazalarımız ve satış sonrası hizmetlerimizle müşterilerimize hep en iyisini sunmak için çalışıyoruz. Bunu sağlayabilmek için yeniliklere açık olmak gerekiyor. Farklı tasarımlar sunmak adına dünyadaki yeni moda akımlarını takip ediyor, yeni tasarımcılarla çalışıyor, üretimde yeni teknolojiyi kullanıyoruz.İletişimimize yön vermek ve satış sonrası hizmetlerimizi güçlendirmek adına tüketici davranışlarını yakından inceliyor, edindiğimiz bilgilerle müşterilerimize yeni hizmetler sunuyoruz.2012 yılı hedeflediğiniz doğrultuda geçti mi? 2013 için yeni hedefleriniz neler?


Günümüzün tüketim alışkanlıkları çerçevesinde ve rekabet ortamında bir marka için ulaşılabilir olmak çok önemli. Ulaşılabilir olmak sadece fiyat avantajı sunmak değil, tüketicilerin alışveriş yapabileceği birçok yerde markanızı bulabilmesi gerekir. Biz 2012'de mağazalaşmaya ağırlık verdik. Mağazalaşma atağımızla Anadolu'yu pırlanta ile tanıştırdık. Türkiye'nin her noktasında pırlantaya artan bir ilgi olduğunu gözlemliyoruz. Bu yıl 10 yeni mağaza açtık. 2013 yılında da mağazalaşma sürecimiz artarak devam edecek. Bu yıl açılması kesinleşen 14 mağaza projemiz bulunuyor.Dış pazarlardaki durumu nasıl değerlendiriyorsunuz?


Biz ABD, Avrupa ve Arap ülkelerine ihracat yapıyoruz.Avrupa'da devam eden ekonomik kriz altın ve pırlanta sektörünü de etkiliyor. Bu durum bizi yeni pazar arayışlarına yöneltti. Kuzey Afrika ve Arap Yarımadası öncelikli hedeflerimiz arasında.Logolar.

         

Yasal.

İş bu sitede yer alan tüm bilgi, belde, resim, haber ve içerikler sadece altın sektörüne hizmet etmek, sektörle ilgili kişi yada kurumları bilgilendirmek amaçlıdır.

Bizi Arayın.

Kenan GÖRGÜ: 0 533 257 96 93
Uğur Demir : 0 505 708 75 68