İAR Yönetim Kurulu Başkanı Av. Özcan Halaç Kuyumcukent Kat Malikleri Yönetim Kurulu Başkanlık Seçimleri’ni kazanarak yeni başkan oldu. Halaç seçim sonrası; “Hepimiz bir aileyiz. Bu yüzden kazanan Kuyumcukent oldu şeklinde düşünüp, elimizden gelenin en iyisini yaparak, Kuyumcukent için kenetlenmeliyiz” şeklinde konuştu.Kuyumcukent Kat Malikleri Yönetim Kurulu Başkanlık Seçimleri 13 Ocak 2013’te Kuyumcukent Wedding World AVM’de gerçekleşti. Başkanlığa Can Özkök ve Mustafa Ertekin’in yanı sıra, İstanbul Altın Rafinerisi Yönetim Kurulu Başkanı Av. Özcan Halaç da adaylığını koymuştu. Daha önceki Kuyumcukent Yönetim Kurulu Toplantıları ele alındığında, oldukça fazla katılımın gözlendiği toplantıda, bir kişinin sahte belge kullanarak oy kullanması tartışmalara yol açtı. Birçok kişinin seçimin iptali yönünde görüş bildirmesinin akabinde, divan kurulu seçimin ertelenmeyeceğini açıkladı. Duruma tepki gösteren Can Özkök ve ekibi adaylıktan çekildi. Oy durumunun açıklanmasından sonra başkan ilan edilen Av. Özcan Halaç kazananın Kuyumcukent olacağını dile getirerek, yapılması planlanan projelerinden bahsetti.
 


İstanbul Kuyumcular Odası Başkanı Alaattin Kameroğlu:


Kuyumcular odasıyla Kuyumcukent bir dönem kırgın kaldı ve iletişim kopukluğu yaşandı. Kuyumcular odası için burada hizmet yeri yapılması için söz alındı ancak söz yerine getirilemedi. Kuyumcukent tarafından da kuyumcular odası yok sayıldı. Fakat daha sonra kat malikleri tarafından bize yer tahsis edildi. Biz de böylece yerimizi hazırladık ve Kuyumcukent’in geleceği açısından bir sinerji yaratarak hizmete başladık. O günden bu güne kuyumcular odasının Kuyumcukent’te yeri var. Bütün sektörün ve markaların burada olması çok daha iyi olacaktır. Bu yüzden Kuyumcukent seçimleri için aday olan arkadaşlarımı kutluyorum. (Başkan Adayı) Innova Jewellery Yönetim Kurulu Başkanı Can Özkök:


Bu seçimde ekibimle beraber bir saat öncesine kadar adaydım. Ama maalesef hoş olmayan olaylar dönmeye başladı. Ben ve ekibim bunu hazmedemiyoruz. Bu yüzden biz seçimden çekiliyoruz. Şuanda ekip arkadaşlarımdan ve bana oy veren arkadaşlarımdan rica ediyorum. Lütfen salonu terk edelim. Hepinizi saygıyla selamlıyorum.
 


(Başkan Adayı) Ergold Mücevherat Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ertekin:


Bu gelişen olaylar şahsımı da çok derinden etkilemiştir. Maalesef, bu kadar yetişkin ve elit insanların bulunduğu bir yerde konuştuğumuz sahte vekâlet olayı çok utandırıcı bir durumdur. İki yıldan beri buranın bekası için çalışıyoruz. Ancak burada bu çekişmeyi yaratan sebepler var. Elbette sayın divan kurulunun olduğu kadar yöneticilerin de sorumlulukları vardır. Bu kadar insan işini gücünü bırakıp Kuyumcukent sevdası uğruna buraya gelmiştir. Hem bu sahte diye adlandırılan rezil işi yapanlar için hem de buna sebebiyet veren idare için söylüyorum. Bu büyük bir ayıptır. Seçimin devamı yönünde karar verirse devam ederiz, devam edilmeyecek derse yine saygı duyarız. Hepinize teşekkür ederim. 


İstanbul Kuyumcular Odası Eski Başkanı Ahmet Karbeyaz:


Bugün burada sektörümüzün üç değerli ismi, başkanlık için hizmet yarışına girdi. Hepsini kutlarım ancak ben Kuyumcukent’e en iyi hizmeti verebilecek kişinin sayın Özcan Halaç olduğuna inanıyorum ve bu yüzden kendisini destekliyorum. Seçimin sonucu şimdiden Kuyumcukent’e ve tüm sektör temsilcilerine hayırlı olsun. 


Alya Mühendislik Sahibi Nevzat Sudaş:


Ben şimdiye kadar olan konuşmaları ve olan hadiseleri çok büyük talihsizlik olarak nitelendiriyorum. Her toplantıda bu tip istisnai haller olabilir. Daha evvel ki toplantıda sayın Kemal Merim başkan ile görüşmüştük, kimler aday ve Kuyumcukent adına kimler neler yapabilir şeklinde konuşmuştuk. Bizim, siz aday değilsiniz, biz aday olacağız, burada birçok hizmeti yapacağız ve Kuyumcukent’i layık olduğu yere taşıyacağız şeklinde beyan etmemize rağmen, bizi görmezlikten gelip, kendi kendine Can Özkök bey’i aday gösterdi. Kuyumcukent tarihinde bu kadar katılımlı bir toplantı olmamıştır. Bu toplantıyı iptal etmek bu kadar toplanan ortaklarımıza saygısızlıktır. Toplantının devamını talep ediyorum. Hepinize teşekkür ediyorum.
 


“Kiaş Yönetimine, Vekâletname Sisteminin Sıkıntı Çıkarabileceğini Dile Getirmiştik”


Oy birliği ile başkan seçilen Av. Özcan Halaç konuşmasında, vekâletname sistemi ile oy kullanmanın sıkıntı yaratabileceğini Kiaş yönetimine, seçimden on gün önce bildirdiklerini açıkladı. İstanbul Altın Rafinerisi Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Halaç:


Öncelikle, bana oy veren vermeyen herkese teşekkür ediyorum. Özellikle Mustafa Ertekin Bey’e ve ekibine de desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Farklı görüşlerin, tartışmaların olması sebebiyle oldukça gergin geçen bir toplantı oldu. Seçimlerden yaklaşık on gün önce Kiaş yönetimine vekâletname sisteminin sıkıntı çıkarabileceğini dile getirmiştik. Fakat bu sıkıntı buradaki katılımı çok fazla etkilemeyen bir sıkıntıdır. Seçimin ertelenmemesi yönünde bu yüzden görüş bildirdik. İnsanların bu kadar duyarlı olmasından ve ilk defa bu kadar fazla katılım olmasından dolayı bu görüşü savunduk. Gönül isterdi ki, birbirimize kenetlenip, kendimizi daha iyi ifade ederek en iyi şekilde kuyumculuk sektörünü temsil edebilelim. Burada hepimiz bir aileyiz ve ailemiz için elimizden gelenin en iyisini yapıp, Kuyumcukent için kenetlenmeliyiz. Kuyumcukent bu anlamda en önemli yerlerden biridir. Şimdi, projelerimizden bahsederek Kuyumcukent için neler yapabileceğimizi dile getirmek istiyorum. Kuyumcukent’in lokasyon olarak ana yola araç ve yaya girişi için uygun olmaması ulaşımı zorlaştırmakta ve özellikle yayalar için sıkıntı yaratmaktadır. Bu soruna yayalar için en pratik çözümün metronun Kuyumcukent’in daha yakınından ya da içinden geçmesini sağlamaktır. Kuyumcukent’te çalışan, Kuyumcukent’e alışverişe ya da ziyarete gelen vatandaşların daha kolay ve rahat ulaşımını sağlamak adına ilgili kurum ve kuruluşlarla ortak bir çalışma yapılması planlanmaktadır. Kuyumcukent’in ziyaretçiler ve çalışanlar açısından daha cazip hale getirilmesi için ulaşım sorununun toplu ulaşımı destekleyecek şekilde aşılmasına yönelik ciddi çalışmalarımız olacaktır.
 


Basın ekspress yolunun karşı tarafına yol üzerinde bir cep yapılmak suretiyle genişletilmesi ve yolcuların inmesinin sağlanması buna bağlı olarak da bir üst geçit yapılmasının sağlanarak Kuyumcukent’e ulaşımın rahatlatılması düşünülmektedir.
 


Bunun yanında mevcut otobüs hatlarının bölgesel bazda incelenerek öncelikle Kuyumcukent çalışanlarının oturduğu bölgeler sonrasında yapılacak anketler ve çalışmalar neticesinde Kuyumcukent’i ziyarete gelen vatandaşların oturduğu bölgeler göz önünde bulundurularak yeni otobüs hatlarının devreye alınması için çalışmalar yapılacaktır. 


Aynı zamanda Kuyumcukent’in kendi imkânları ile de daha önceden belirlenmiş olan hem Kuyumcukent çalışanlarının hem de Kuyumcukent’i ziyaret etmek isteyen vatandaşların ulaşımını kolaylaştırmak adına servis uygulamasının genişletilmesi ve servis lokasyonlarının arttırılması planlanmaktadır. Potansiyeli olan farklı bölgelerden yapılacak servis uygulaması ile daha çok vatandaşın rahat bir şekilde Kuyumcukent’i ziyaret etmesi planlanmaktadır. THY ile yapılması planlanan protokol ile havalimanında belirli bir sürenin üzerinde bekleyecek transit yolcuların Kuyumcukent’te misafir edilerek daha efektif zaman harcamaları sağlanacaktır. Böylece hem alışveriş imkânı hem de alternatif yeme içme imkânı sağlanarak Kuyumcukent’in tanıtımına katkı sağlanması planlanmaktadır.
 


Yurt içi ve yurtdışı tur ve organizasyon firmaları ile yapılacak olan protokolle Kuyumcukent’e yerli ve yabancı turist ziyaretlerinin yapılması düşünülmektedir. Bu organizasyonların Kuyumcukent esnafına önceden belirlenmiş programlar ile bildirilerek hazırlık yapmaları sağlanacaktır. Gelen turdaki turist sayısı ve bazı kriterlere göre de esnafın belirli ürünlerde indirim yapması teşvik edilerek gelen turistlerin yapmış oldukları alışverişlerden memnun kalmaları sağlanacaktır.


Gelen yerli ve yabancı turistler Kuyumcukent’ten ne kadar memnun ayrılırlarsa Kuyumcukent’e pozitif geri dönüşü o kadar çok olacaktır.


  Kuyumcukent faklı dinlerden oluşan ve farklı kültürleri bir arada toplayan özelliği ile renkli bir mozaik ortaya çıkarmaktadır. Bu durum herkes için barış huzur ve ortak bir paylaşım içinde yaşanabileceğini bize göstermekte ve dinlerin kardeşliğini de ispat etmektedir. Bizler farklı dinlerden olan herkesin ibadetlerini yerine getirebilmeleri için her türlü ihtiyacın karşılanması konusunda kararlıyız.Herkes özgürce inancını yaşayabiliyorsa ibadetini de yapabileceği olanakları sağlamak bizim en büyük hedefimiz olacaktır. Bu konuda ihtiyaçların belirlenmesi ve bu ihtiyaçların karşılanmasına yönelik çalışmaların başlatılması için planlamalar yapılmaktadır. Aynı zamanda bu konuda çalışma yapanlara da desteğimiz kesin olacaktır.Wedding World konseptine uygun olarak sadece kuyumculuk sektörünün değil çiftlerin sözlenirken, nişanlanırken ve evlenirken ihtiyaç duyduğu her türlü ürünün bulunabileceği farklı sektörlerin de içinde olduğu bir tarz oluşturmayı planlıyoruz. Bunu yaparken profesyonel bir ekip kurularak, Türkiye’de ve dünyada bilinen markaların Kuyumcukent’e kazandırılmasını hedefleyen bir çalışma programı yapılmaktadır.Bu konseptte kuyumculuk firmaları, beyaz eşya firmaları, elektronik eşya firmaları, giyim firmaları, ayakkabı ve çanta firmaları, mutfak ve banyo eşyası firmaları, mobilya firmaları, bayan kuaförü, halı firmaları gibi farklı sektör firmalarının markalı olanlarını AVM’de toplayıp Kuyumcukent’i daha cazip bir alışveriş merkezi haline getirmeyi ve boş kalan dükkânların doldurulmasını sağlamayı planlıyoruz. Aynı zamanda AVM bölümünün daha da canlandırılmasına yönelik olarak bilinen markalı bir süpermarketin açılması hem Kuyumcukent çalışanlarının hem de ziyarete gelen vatandaşların AVM bölgesini hareketlendireceğini düşünmekteyiz.
Daha fazla banka şubesinin açılmasını destekleyerek Kuyumcukent’i bölgedeki birçok bankanın bulunduğu bir merkez haline getirmeyi planlıyoruz. Farklı birçok banka şubesinin olması Kuyumcukent’e değer katacaktır.Kuyumcukent’in devlet teşvik ve desteklerinden tam olarak faydalanmasını sağlayacak gerekli alt yapının oluşturulması ve mevzuata uygun hale getirilmesi için gerekli tüm siyasi ve bürokratik desteğin alınması planlanmaktadır. Böylece Kuyumcukent’e farklı sektörlerden akışın hızlanması sağlanacaktır. Kuyumcukent’e özel imtiyazların alınması ile mülklerin değeri artacak iş yapmak isteyen birçok sektör temsilcisi Kuyumcukent’e gelecektir.
 


Atölye bloğunda zemin ve 1. katın da nevi değişikliği ile atölye olarak kullanılarak daha faydalı bir yapıya bürüneceğini düşünüyoruz. Daha verimli ve doluluk oranı yüksek bir şekle gelecektir. Boş kalan yerler dolacak ve bu katlara ciddi hareket getirecektir.
 


Kuyumcukent’te açık olan her bir işyeri veya bağımsız bölüm için bir adet ücretsiz otopark hakkı tanınması planlanmaktadır. Bununla birlikte kat maliklerinin ödemiş olduğu aidatların daha adil bir şekilde hesaplanarak maliyetlerin düşürülmesini ve gelirlerin artırılmasını sağlamak istiyoruz. Avm’nin dış bölümüne cafe ve restoranların yapılmasına uygun altyapının hazırlanması ve Kuyumcukent’in dışarıdan da bakıldığında daha canlı bir yapıya kavuşturulmasını öngörmekteyiz. Bu cafe ve restoranlar sadece Kuyumcukent’e değil dışarıya da hizmet götürerek canlılık ve hareket sağlayacaktır. Kuyumcukent’in önündeki yeşil alanı cazibe merkezi yaratmak adına kullanmak istiyoruz.
 


Kiaş büyük bir işletme şirketi olup profesyonel bir kimlik kazandırılması ile sadece Kuyumcukent’e değil Vizyon Park, Nish İstanbul gibi yapılarında yönetimini üstlenebilecek bir yapıya kavuşturulması gerekmektedir. Böylece dışarıya verilecek yönetim hizmeti ile gelir sağlanabilir ve daha etkin bir yönetim tarzı oluşturulabilir.Kuyumcukent’e geçmişte herhangi bir nedenle dava açan kişi ya da kurumlar ile görüşülerek uzlaşma yolu aranacaktır, Kuyumcukent’in imajının zedelenmesini önleyecek faaliyetleri titizlikle takip etmek bizim sorumluluğumuzdadır.Mevzuata uygun olarak mevcut aidatlara ilişkin olarak faiz oranlarında indirim yapılabileceği ve 1 aya kadar ödenmeyen aidatlara ilişkin faiz alınmamasına yönelik irade sergilenebilir. Çeşitli nedenlerle sıkıntıda olan kat maliklerini daha da fazla bunaltacak bir yaklaşımdan yana olmadığımızı belirtmek isteriz.Site yönetim planında gerekli güncellemeler yapılarak önlemler alınacaktır.Kuyumcukent’in arıtmasına ilişkin olarak ortaya atılan bir sorun bulunmaktadır.


Bu sorunun kalıcı olarak çözülmesi ve arıtmanın Kuyumcukent için bir dert değil kazanç kapısı olmasının önünü açacak çalışmaların yapılması mümkündür. Çevre kanunlarındaki yaptırımların arttırılması elinde mevcut ve geliştirilebilir arıtması olan Kuyumcukent için aslında bir fırsat ve gelir kapısıdır.


Arıtmanın sorunları ile ilgili olarak Yıldız Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü akademisyenleri ile yapılan çalışmalarda da hocalarımızın kanaati ve beyanatlarının da ışığında arıtılamayacak su yoktur.Sistemimiz mevcut durumu karşılayacak ölçüdedir. Lakin hocalarımızın da ifade ettiği gibi arıtma faaliyetlerinin teknik takibinin arttırılması ve daha bilimsel yaklaşımlar sergilenmesi gerekmektedir. Mevcudu değerlendirmek önceliğimizdir ama gelişen teknoloji ve bilimin gerisinde kalmak, gelişen ve değişen zamanı atlamak olacaktır. Bu nedenle, gelişimin ve değişimin adresi olan üniversiteleri daha fazla değerlendirmeli ve her anlamda önümüzü açmalıyız. Bu teknik destek ile arıtmayı sorun üreten değil gelir üreten bir bölüm haline getirmemiz hiçte zor ve düşünüldüğü kadar maliyetli değildir. Arıtmaya uzman, kalifiye ve profesyonel kişilerin kazandırılması yönetimin daha etkin ve bilinçli olması sağlanacaktır.Özellikle son zamanlarda gündeme gelen Vizyon Park ve Tekno Kent projelerinin en kısa zamanda bitirilmesini sağlanması ve bu projenin AVM’nin boş dükkânlarına uygulanmasının sağlanması konusunda çalışmalarımız olacaktır.Kuyumcukent’te çalışan çocuklu ailelerin de düşünülerek yaş gruplarına göre değişen sınıflardan oluşan çocuk kreşinin açılmasına yönelik çalışmalarımız olacaktır.Kuyumcukent içindeki bürokrasinin azaltılmasına yönelik çalışmalar yapılacak, maliyetlerin düşürülmesi, boş yerlerin kiraya verilmesinin cezbedilmesi sağlanacaktır.Logolar.

         

Yasal.

İş bu sitede yer alan tüm bilgi, belde, resim, haber ve içerikler sadece altın sektörüne hizmet etmek, sektörle ilgili kişi yada kurumları bilgilendirmek amaçlıdır.

Bizi Arayın.

Kenan GÖRGÜ: 0 533 257 96 93
Uğur Demir : 0 505 708 75 68