Kuyumcukent Kat Malikleri Yönetim Kurulu Başkanı olarak Av. Özcan Halaç’ın seçilmesinin ardından, Kuyaş Yönetim Kurulu Başkanı Sait Erdal Metiner’in konuyla ilgili olarak görüşlerini aldık.Kat malikleri yönetim kurulu başkanı Av. Özcan Halaç oldu. Siz seçimi nasıl değerlendiriyorsunuz?


Herşeyden önce bu genel kurulun hayırlı olmasını diliyorum. Yeniliklerde ve yenilenmede her zaman fayda görmüşümdür. Bu, sektörümüzün, her ne kadar yarışı gibi gözükse de bir hizmet yarışı olmuştur. Gönül isterdi ki, biraz daha tatlı bir rekabet olsun. Yine de gayet güzel ve olumluydu. Ben aday olan arkadaşları, hizmete bağlılıklarını gösterdikleri için kutluyorum. Demokratik ortamlarda bu tip fikir yarışları her zaman olacaktır. Bir takım hatalar oldu ancak makul bir hatadır çünkü bunlar tüm seçimlerde olabilir. İnsanlar istismar ediyor olabilir ya da oyunu bozmak istiyor olabilir. Bunu bilemeyiz. Fakat bu sistem şöyle ilerler; seçim yapılır, hatalı olan vekâletler tespit edilir, kime oy kullanılmış ise o adayın hisselerinden düşer ve adaletli bir seçim olmuş olur. Bunu nasıl tespit edeceğiz? Vekâlet verenlerin hepsine tek tek telefonla bile sorulabilirdi. Bu biraz süreci uzatır ancak beyan esas kabul edilebilirdi. Ya da iki vekâlet verilen oy tamamen iptal edilebilirdi. Ancak divan başkanı seçildikten sonra orayı yönetmek tamamen divan başkanının görevidir. Can Özkök Bey çekilmemeliydi diye düşünüyorum fakat yine kendi takdiridir. Herşeyden önce katılım çok güzeldi. Biz daha önce de bu toplantıları çok fazla yaptık. Ancak en fazla katılım bu seçimdeydi. Bu yüzden herkese teşekkür ediyorum. Bu bir görev yarışıydı ve seçilen listedeki arkadaşlara başarılar diliyorum. Bundan sonraki süreçte bize düşen bire görev varsa, kapılarımız herkese olduğu gibi onlara da açıktır.Seçimdeki katılımın fazla olmasını, insanların Kuyumcukent’in değerini anlamış olmalarına bağlayabilir miyiz?


Elbette. Bir şeyin değerlenmesi orayı sahiplenmeyle artar. Sahiplenme olmazsa insanlar beklentilerini de keserler. Şuan da atölyeler doluluk oranını yükseltmiş durumda ve yer bulunamıyor. Kuyumcukent’in değeri anlaşılıyor ancak en büyük sorun AVM’dir. 2004 yılındaki genel kurulda havuz sistemini ve tek elden yönetimi kabul etmemek buraya en büyük hançeri vurmuştur. Umarım bundan sonra daha iyi projeler yapılır. Bize rakip olan bu tip çarşıların avantajı birden fazla ortak yerine tek bir elden yürütülüyor olmalarıdır. Bu konuda tam bir vekâlet verilirse, kat malikleri tek bir yönetici olursa AVM kurtarılacaktır diye umuyorum.Özcan Halaç ve ekibi hakkındaki görüşleriniz neler?


Ben seçimden önce listeleri incelemiştim. Hepsi çok değerli meslektaşlarımız ve komşularımız. Hepsinin de buraya birşeyler katacağına emindim. Ayrıca adaylar ve ekiplerin içinde şahsi görüşmelerim oldu. Özcan Bey’in ekibinin icra olarak daha iyi olacağı kanaatindeydim. Çünkü; yarış öncesi Özcan Bey hariç, aday arkadaşlardan hiçbir yazılı belge, proje görmedim. Özcan Bey’in sizin derginiz Gold Business’a yapacaklarını aktarması gibi bir dergiye projelerini aktaran aday görmedim. Laf uçar ancak yazı sorumluluktur. Ben Özcan Bey’in bu sorumluluğu taşıdığını gördüm. İnsanlar demek ki bu projelere inandılar ki bu kadar oy verdiler. Ben Özcan Bey’in şahsi olarak da ekip olarak da başaracağına inanıyorum ve kaybeden yok, kazanan Kuyumcukent oldu diyorum. Logolar.

         

Yasal.

İş bu sitede yer alan tüm bilgi, belde, resim, haber ve içerikler sadece altın sektörüne hizmet etmek, sektörle ilgili kişi yada kurumları bilgilendirmek amaçlıdır.

Bizi Arayın.

Kenan GÖRGÜ: 0 533 257 96 93
Uğur Demir : 0 505 708 75 68