Zen Pırlanta, kurulduğu günden bu yana sunduğu hizmetleri, kalitesi ve en önemlisi farklı tasarımları ile sektörün lider pırlanta markası olmayı başarmıştır. Mücevheri modanın bir parçası olarak gören Zen Pırlanta, tasarımlarını oluştururken Türkiye ve dünyadaki trendleri yakından takip edip, mücevherlerine yansıtmaktadır.Zen Pırlanta, yaratıcılığı ile dikkat çeken tasarımcılarla da biraraya gelerek müşterilerine özel koleksiyonlar sunmaktadır. Mağazalarında satışa sunulmaya başlayan “Sembollerim” isimli yeni koleksiyonu moda tasarımcısı Alex Akimoğlu imzası taşıyor. Zen Pırlanta ve moda tasarımcısı Alex Akimoğlu biraraya gelerek, çeşitli kültürlerde uğur getirdiğine inanılan sembollerden ilham alan özel bir koleksiyona imza attı. ‘’Sembollerim’’ isimli koleksiyonda, Alex Akimoğlu'nun tasarım hayatı boyunca etkilenmiş ve esinlenmiş olduğu simgelerden yola çıkarak, hazırladığı mücevherler yer alıyor. Koleksiyondaki tasarımlar hem modern tarzları hem de ifade ettikleri ile Zen müşterilerinin dikkatini çekecek.
Koleksiyon hakkında:


Zen Pırlanta'nın pembe altın ve pırlantalarla hayata geçirdiği uğur sembolleri, tasarımcının hayallerinde şu şekilde anlam buluyor: Nal, tasarımcının gözünde gücü, kuvveti ve onurlu duygusallığı temsil ediyor.


Yıldız motifi ise, yaşam felsefesi ve sanata yansıması ile çok sevdiği 1930'ların ‘’Çılgın Yıllar’’ını anımsattığı için vazgeçemediği bir esin kaynağı.


Kalp, Alex Akimoğlu'nun moda dünyasında en çok saygı duyduğu tasarımcı olan Yves Saint Laurent’ın simgesi olduğu için bu koleksiyonda yer aldı. Romantizm akımının sembollerinden Çiçek, Matisse ‘den Andy Warhol’a, her dönem sanat dünyasında var olmuş bir simge olduğu için, Melek ise, saflığı, iyiliği temsil ettiği için uğur sepetine girdi.


Kültürümüzde önemli bir yeri olan Göz, tasarımcı tarafında stilize edilerek hazırlandı Keksiyonda ayrıca, aralarında uzaydan dünyaya uzanarak kollarını açmış bir insan figürünün kullanıldığı modelin de yer aldığı farklı tektaş kolye ve yüzük tasarımları da bulunuyor.


 


 
Logolar.

         

Yasal.

İş bu sitede yer alan tüm bilgi, belde, resim, haber ve içerikler sadece altın sektörüne hizmet etmek, sektörle ilgili kişi yada kurumları bilgilendirmek amaçlıdır.

Bizi Arayın.

Kenan GÖRGÜ: 0 533 257 96 93
Uğur Demir : 0 505 708 75 68