Foto Albüm   Ders Programı 

Kuyumculuk ve Takı Tasarımı
  
 
 
  Kuyumculuk ve Takı Tasarımı bölümünde öğrencilerimize; Türk Dili, Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi, Yabancı Dil, Bilgisayar dersleri gibi ortak dersler haricinde mesleki derslerimizden Kuyumculuk, Takı Tasarımı ve Gemoloji konusunda bilgiler verilerek sektöre ara eleman yetiştirilmektedir.
Programımızda teorik ve ağırlıklı olarak uygulamalı derslerle öğretim verilmektedir. Bu derslerimizi ortak dersler haricinde 3 ana grupta toparlayabiliriz. Bunlar Kuyumculuk, Takı Tasarımı ve Gemoloji’dir.
Öğrencilerimize el aletleri, kaynak, eritme, mum model ve döküm, modelaj, model hazırlama, şekillendirme, birleştirme, haddeleme, polisaj, yüzey işlemleri, kuyumculuk teknikleri ve üretimle ilgili yeterli bilgi ve beceri kazandırılarak kuyumculuk alanında;
Çizgi, ışık, gölge, teknik, artistik ve bilgisayar destekli çizim programları ile yılın trendleri ışığında çizimler yapılarak, tasarım ruhlarını geliştirilerek takı tasarımı alanında;
Çizecekleri ve üretecekleri takılarda kullanılacak yarı değerli ve değerli taşları tanımaları ve işlemeleri konusunda eğitim verilerek gemoloji alanında bilgilendirilmeleri sağlanmaktadır. Bu bağlamda öğrencilere teorik ve uygulamalı eğitim-öğretim verilmektedir.
 
 
OKULUN ADI : İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ / ANADOLU BİL MESLEK YÜKSEKOKULUSTATÜSÜ :  ÜNİVERSİTE
ADRESİ : BEŞYOL MAH. İNÖNÜ CAD. NO:40
İLÇE : SEFAKÖY / KÜÇÜKÇEKMECE
İL : İSTANBUL
TEL : 0212- 425 61 51
FAX : 0212- 425 57 59
WEB SİTESİ : www.aydin.edu.tr
E-POSTA : elanurguner@anadolubil.edu.tr

KUYUMCULUK VE TAKI TASARIMI BÖLÜMÜ ÖĞRENCİ KONTEJANI : 60
ÖĞRENCİ KABUL ŞARTLARI :  Genel Lise mezunları ÖSS’den 160.000 ve üstü puan almak şartıyla alan dışı ÖSS-EA-1 yerleştirme puanıyla bu bölümü tercih edebilirler. Sınavsız geçiş yapabileceği bölüm dışında, bu bölümde öğrenim görmek isteyen Meslek Lisesi mezunları da ÖSS’den 160.000 ve üstü puan almak koşuluyla alan dışı ÖSS-EA-1 yerleştirme puanıyla tercih yapabilirler.
Bu Bölüme Sınavsız Geçiş Sistemi İle Başvurabilecek Meslek Liseleri ve Bölümleri;
Meslek Liselerinin; Dekoratif El Sanatları, Eğitim Araçları, El Sanatları, El Sanatları Teknolojisi / El Sanatlar ve Tek., El Sanatları ve Çiçek, El ve Makine Nakışları,  Ev ve Giyim Aksesuarları, Giyim ve Ev Aksesuarları, Nakış bölümlerinden mezun olanlar bu bölüme Sınavsız Geçiş Sistemi ile başvurabilirler.
EĞİTİM GİDERLERİ :  Atölye kişisel malzemeleri, ders araç ve gereçleri
YILLIK EĞİTİM ÜCRETİ VE ÖDEME ŞEKİLLERİ : Kuyumculuk ve Takı Tasarımı Programı için 2007-2008 eğitim ücreti  4.750 + %8 KDV  (10 eşit taksit)
OKULUN FİZİK KOŞULLARI :  Hali hazırda 2 kampüsü bulunan Üniversite’nin bütün fiziki olanakları mevcuttur.
KÜTÜPHANESİ  :  Her kampüste olanakları yeterli düzeyde kütüphaneler bulunmaktadır.
ATÖLYE KAPASİTESİ : Kuyumculuk programı ile ilgili; 30 öğrencinin aynı anda çalışabileceği, kuyumculuk atölyesi, teknik çizim atölyesi, bilgisayar lab., gemoloji lab. bulunmaktadır.
BİR YILDA MEZUN OLAN ÖĞRENCİ SAYISI : Henüz mezun verilmemiştir.
STAJ İMKANLARI :  İstanbul Aydın Üniversitesi’nin uygulamakta olduğu 2, 3 ve 4. dönemlerdeki Yerinde Uygulama olarak haftanın 1 veya 2 iş günü ve yaz stajı olarak 45 iş günü zorunlu stajları vardır.
ÖĞRETİM ŞEKLİ : Uygulama ağırlıklı örgün öğretim
KONAKLAMA İMKANLARI : İstanbul Aydın Üniversite’sinin denetlediği özel yurtlar mevcuttur.
OKULUN SOSYAL İMKANLARI :  Spor salonu, Fitness salonu, öğrenci kulüpleri, bahar şenlikleri, fuarlar, v.b. imkanlar bulunmaktadır.
OKUL HAKKINDA BİLGİ ALMAK İÇİN :
YETKİLİ KİŞİ AD: Öğr. Gör. Elanur GÜNER
TELEFON: 0212 – 4256151 - 1017
E-POSTA:  elanurguner@anadolubil.edu.tr 
 

Logolar.

         

Yasal.

İş bu sitede yer alan tüm bilgi, belde, resim, haber ve içerikler sadece altın sektörüne hizmet etmek, sektörle ilgili kişi yada kurumları bilgilendirmek amaçlıdır.

Bizi Arayın.

Kenan GÖRGÜ: 0 533 257 96 93
Uğur Demir : 0 505 708 75 68