Kuyumcukent Tesisleri

ATÖLYE BLOĞU

 

Bağımsız bölümler olarak inşa edilen atölye bloğu, tüp geçitlerle mağazalar bloğuna bağlanmıştır. Atölyeler bloğu, bodrum + zemin + 5 normal kat olmak üzere 7 katlıdır ve 1545 iş yerini bu bölümde yer almaktadır. Satış kategorilerine göre 99.085 m² toplam alanı olan bu bloktaki işyerlerinin brüt inşaat alanı 178.743 m² 'dir.
           
Trafo ve jeneratörlerin de bulunduğu 1. Bodrum katında otoparklar ve ramat atölyeleri yer almaktadır.
 
Zemin, 1. ve 2. katlarda, kamyon girecek şekilde müstakil yükleme ve boşaltma platformları bulunmaktadır.
3., 4., 5., 6. ve 7. katlarda 10 adet asansör, ayrıca nakliye kolaylığı için yük asansörleri de bulunmaktadır. Kuyumcukent’te özel arıtma ve havalandırma sistemleri, altın kaybını engelleyecek şekilde en yeni teknoloji ile yapılmaktadır. Her atölyenin pis ve temiz su tesisatı vardır.
Atölye bloğunda atölyelerin yanı sıra, büfeler ve kafeler de yer almaktadır.
 
 
 
 
MAĞAZA BLOĞU
 
Emsalleriyle rekabet gücü olan mağazalar büyük Atriumlar çevresine yerleştirilmiştir. Giriş katı üst kat şeklinde planlanan mağazalar bloğunda 3 adet meydan mevcuttur. Meydanlarda katlar arası geçiş şeffaf asansörlerle sağlanmaktadır.
Mağaza bloğunun altında 1. ve 2. bodrum katları, garaj ve otopark için ayrılmıştır. Mağazalar Bloğu'nun her iki bitim köşesinde yedişer katlı Büro Bloğu (I. ve II. Plaza) bulunmaktadır. Bu bölümde yürüyen merdivenler, katları birbirine bağlamaktadır. Mağazalar sadece sektör mensuplarına değil, aynı zamanda çeşitli sektörden markaların da taleplerine açıktır. Bu amaca uygun olarak, mağazaların gerek zemin katında, gerekse 1. katında değişik büyüklüklerde ihtiyaç duyulan kullanım alanlarına göre, esneklikleri olan, özellikli mağazalar yer alabilecektir. Giyim, Halıcılık, Bankacılık veya benzeri sektörler için Kuyumcu Mağazaları'nın arasına serpiştirilmiş olan bu satış mağazaları, yatayda ve düşeyde büyüyebilme özelliklerine sahiptir. Mağazalar, (zemin+1. katta) dubleks olabilecekleri gibi, bodrumdan ilave alanlarla tripleks de olabilirler, herhangi bir mağazaya, bodrum katta ihtiyaca uygun olacak şekilde garaj alanları ve depo alanları da ek olarak verilebilir. Kuyumcukent sakinleri ve ziyaretçileri gerekli olan ihtiyaçlarını karşılarken, yan sektör işletmeleri de önemli bir
müşteri potansiyeline sahip olacaktır.
 

 

2 Bodrum + Zemin + 1. ve 2. kat olmak üzere 5 kattan oluşan mağazalar bloğu, lokanta ve fast food'lar ve çarşının iki köşesinde yedi katlı iki Plaza bulunmaktadır. Bu plazalarda 734 iş yeri bulunmaktadır. Çok büyük çoğunluğu kuyumcu toptan ve perakende mağazaları olan bu blok, halen İstanbul'da mevcut dev alışveriş merkezleri kalitesinde ve bazı konularda daha üstün teknik ve malzeme ile inşa edilmiş ve iç donanımları en seçkin yapı malzemeleri ile kaplanmıştır. Yine bu blokta, açık ve kapalı otoparklar, 25m² den 300m²'ye kadar kuyumcu ve günlük alışveriş maksatlı prestij mağazaları, yürüyen merdivenler, şeffaf asansörler, fast-food ve cafeler bulunmaktadır. Her türlü ısıtma, sıhhi tesisat ve elektrik donanımları ile havalandırma, emniyet ve alarm sistemleri, geniş müşteri holleri ve daha pek çok özellikleri olan mağaza bloğunun zemin ve birinci katları tüp geçitlerle atölye bloğunun aynı katlarına bağlanmış ve bloklar arası sirkülasyon sağlanmıştır. Satış kategorilerine göre 41.259m² toplam alanı olan bu bloktaki işyerlerinin brüt inşaat alanı 131.369m²'dir.
 
 
 
 
OFİS BLOĞU

 

Sektöre hizmet veren muhasebeci, mali müşavir, avukat vb. branşların yanı sıra çeşitli temsilcilikler de büro bloğunda yer almaktadır. Kuyumcukent sakinleri, bu tür ihtiyaçlarını kompleks bünyesinde gidererek zamandan tasarruf etmektedirler. 
 

ARITMA TESİSLERİ

 

Arıtma sistemleri: Kuyumcukent’i cazip kılan en önemli özelliklerden birisidir. Yıllarca sağlıksız olumsuz koşullar altında, çevreyi ve insan sağlığını tehdit eden tehlikeli atıklar ile iç içe ortamlarda üretim gerçekleştiren imalatçılar, Atölye Bloğu’nda dünya standartlarında inşa edilmiş, verimi yüksek kılacak atölyelerde çalışma imkanına kavuşmuş olmaktadır. Bu kaliteyi sağlayan en önemli yapı arıtma sistemleridir. İTÜ ile işbirliğine girerek geliştirilen “Atık Yönetimi Projesi”, yine bu projeye uygun olarak geliştirilen arıtma sistemleri Atölye Bloğu’nda imalatın başlamış olması ile birlikte devreye girmiştir. Üniversite-sanayi işbirliğinin en güzel ve en anlamlı örneği olarak nitelendirebileceğimiz “Atık Yönetimi Projesi”, Kuyumcukent’in tesis özelliklerine ve işletme yapısına uygun, Avrupa Birliği uyum süreci içinde revize edilen çevre mevzuatı ile uyumlu, bilimsel temellere dayalı bir projedir. Bir tek bu özellik bile tesisi farklı kılmaktadır. Bu proje kuyum imalatçısı için birinci derecede bir “yarar”dır.

 

 
 
 
 
Kaynak kuyumcukent.com.tr
Logolar.

         

Yasal.

İş bu sitede yer alan tüm bilgi, belde, resim, haber ve içerikler sadece altın sektörüne hizmet etmek, sektörle ilgili kişi yada kurumları bilgilendirmek amaçlıdır.

Bizi Arayın.

Kenan GÖRGÜ: 0 533 257 96 93
Uğur Demir : 0 505 708 75 68