Neden Kuyumcukent

Kuyumcukent, Türk kuyum sektörünün çağın gereklerine uygun, modern ve mükemmel teknolojik alt yapı ile donatılmış bir mekânda gelişmesini ve böylelikle dünya pazarları ile rekabet edebilmesini sağlamak amacıyla inşa edilmiştir.
 
Kuyumcukent sayesinde; altın, gümüş ve mücevherat üretimi ve ticareti yapan yaklaşık yüzden fazla ülkenin, ülkemizden alışveriş yapma imkânı daha da artacaktır. Bu imkân Türk kuyumcusunun ihracat yapma potansiyelini genişletecektir.
 
Kuyumcukent, küçük ve orta işletmeleri bünyesinde bulundurarak, onların gelişmelerine, daha verimli olmalarına imkân sağlayacaktır.
 
Kuyumcukent, sektörün yıllardır içinde bulunduğu olumsuz üretim koşullarını teknolojik altyapısı ile geliştirmeyi, bünyesinde istihdam edeceği yaklaşık 1000 üretim atölyesinin ve 20 bin çalışanın verimini yükseltmeyi hedeflemektedir.
 
Türk kuyum sektörünün önümüzdeki yıllarda en büyük hedefi dünya lideri olmaktır. Sektörü, bu liderliğe taşıyacak yegâne proje Kuyumcukent’tir.
 
Kuyumcukent çevre dostudur. Kuyumcukent’te Kompleksin özelliklerine ve işletme yapısına uygun, çevre mevzuatı ile uyumlu arıtma sistemleri faaliyet göstermektedir.
 
Dünya Ticaret Merkezi, Yeşilköy Hava Limanı, Yeşilköy Serbest Bölgesi, Dış Ticaret Kompleksi ve İhracatçılar Birliği’nin yer aldığı bölgede inşa edilen Kuyumcukent, E5 ile TEM yolunu birleştiren arter üzerindedir. Kasım 2006 da İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin “prestij arteri” olarak plânladığı arterden Kuyumcukent’e doğrudan bağlantı sağlanmıştır. Ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kuyumcukent’in hemen yanı başında bir metro istasyonu kuracaktır. Kuyumcukent Kavşağı ile birlikte İETT’nin toplu taşıma hizmetleri de devam etmektedir. Buna göre Kuyumcukent Otobüs Durağı’ndan İstanbul’un belli başlı noktalarına seferler yapılmaktadır.
 
Kuyumcukent’te, çalışma koşulları bakımından insan unsuruna en üst seviyede değer verilmektedir.
 
Kuyumcukent’te, kuyumculuk ve tasarımcılık eğitimleri gerçekleştirilecektir. Amaç, tesis bünyesinde kurulacak çıraklık okulu ve mesleki eğitim lisesi ile geleceğin dünya çapında başarılı Türk tasarımcılarını yetiştirmek, sektöre nitelikli işgücü kazandırmaktır.

 

 

Kaynak kuyumcukent.com.tr
Logolar.

         

Yasal.

İş bu sitede yer alan tüm bilgi, belde, resim, haber ve içerikler sadece altın sektörüne hizmet etmek, sektörle ilgili kişi yada kurumları bilgilendirmek amaçlıdır.

Bizi Arayın.

Kenan GÖRGÜ: 0 533 257 96 93
Uğur Demir : 0 505 708 75 68