Kocaeli Üniversitesi
Okulun Adı: Kocaeli Üniversitesi Değimendere Meslek Yüksek Okulu
Statüsü: Devlet Üniversitesi
Adresi: Marshall Kampüsü
İlçe: Hereke
İl: Kocaeli
Tel.: (0 262) 511 42 25
Fax: (0 262) 511 42 26
Web:
www.degirmenderemyo.kou.edu.tr
E-Mail: degirmenderemyo@kou.edu.tr

Not: Meslek yüksekokulumuz; sanat teknolojileri alanlarında yapılan sanatsal çalışmalarda sanatçının yanı sıra uygulamacı teknik ara eleman ihtiyacını karşılamak üzere 2003 yılında kurulmuş olup, şu an Hereke Marshall Kampusunda bulunmaktadır. 2005-2006 eğitim-öğretim yılında Değirmendere'de inşaat faaliyetleri sürdürülen yeni yerleşkesine taşınacaktır.

Kuyumculuk Bölümü Öğrenci Kontenjanı: 20
Öğrenci Kabul Şartları: E.A.
Eğitim Giderleri: El imalatına yönelik temel kuyumculuk aletleri öğrenciler tarafından karşılanmaktadır.
Yıllık Eğitim Ücreti ve Ödeme Şekilleri: Eğitim harcırahı
Okulun Fizikler Koşulları: İki programı bulunan okulumuzda 3 adet atölye, 3 adet derslik ve bilgisayar laboratuarı bulunmaktadır.
Kütüphanesi: Marshall Kampusü ve Kocaeli Üniversitesi Merkez Kütüphanesi olmak üzere 2 kütüphane bulunmaktadır. Öğrenciler konularıyla ilgili yerli ve yabancı kaynaklara rahatlıkla ulaşabilmektedir. Kütüphane arşivi kaynak açısından oldukça zengindir.
Staj İmkanları: Öğrenciler imalat, tamir, tasarım gibi birçok alanda bulundukları illerde veya firmalardan gelen taleplere göre fabrika ve atölyelerde okul tarafından staj imkanı sağlanmaktadır.
Öğretim Şekli: Örgün Öğretim/Ön Lisans
Ulaşım ve Konaklama İmkanları: Marshall kampusu, kara ,deniz ve den-mir yolu ulaşımına son derece elverişli bir konumdadır. İstanbul ve İzmit'ten tren ve toplu taşıma araçları ile günün her saati ulaşım imkanları vardır. Bunun yanı sıra Karamürsel-Hereke arasında tarifeli vapur seferleri mevcuttur. Öğrencilerimiz kampus alanına çok yakın üniversitemiz vakfına ait 500 yatak kapasiteli kız ve erkek öğrenci yurtlarında barınma imkanına sahiptirler
Marshall Kampüsü Sosyal İmkanları : 1998-1999 eğitim yılında Marshall AŞ'nin üniversitemize devredilen tarihi Sümerbank lojmanlarını tadilat etmesi sonrasında açılmıştır ve bugün 1600 öğrenciye eğitim vermektedir. Kampus alanında 37 derslik iki bilgisayar, bir kütüphane, bir konferans salonu, bir öğrenci yemekhanesi, bir kantin ve 08.30-17.30 saatleri arasında sağlık hizmeti verilen mediko sosyal merkezi bulunmaktadır. Ayrıca her sene ?Bahar şenlikleri? adı altında üniversitemizde çeşitli kültürel ve eğitsel çalışmalar da düzenli olarak yürütülmekte eğitim öğretim yıl sonlarında kep giyme törenleri ve mezuniyet baloları yapılmaktadır.
Yetkili Kişi: Yüksekokul Müdürü Yrd. Öğr. Gör. Korhan Bircan
Yüksekokul Bölüm Bşk. Öğr. Gör. Nilgün Şener
Telefon: (0262) 511 42 25
Fax: (0262) 511 42 26
Muğla Üniversitesi
OKULUN ADI: Muğla Üniversitesi Milas Sıtkı Koçman Meslek Yüksekokulu
STATÜSÜ: Devlet Üniversitesi
ADRESİ: Atatürk Mah. TKİ Lojmanları arkası Beçin Beldesi 48200
İLÇE: Milas  İL: Muğla
TEL: 0.252.515 12 01    FAX. 0.252.515 12 00  
WEB SİTESİ:
www.mu.edu.tr/milas E-MAİL:
KUYUMCULUK BÖLÜMÜ ÖĞRENCİ KONTENJANI: 30
ÖĞRENCİ KABUL ŞARTLARI: EA
EĞİTİM GİDERLERİ: El imalatına yönelik temel kuyumculuk aletleri öğrenciler tarafından karşılanmaktadır.
YILLIK EĞİTİM ÜCRETİ VE ÖDEME ŞEKİLLERİ:

OKULUN FİZİKSEL KOŞULLARI:
1.SINIF SAYISI: 2
2.KÜTÜPHANESİ: Meslek Yüksek Okul bünyesinde ve Muğla Üniversitesi Merkez Kütüphanesi olmak üzere 2 kütüphane bulunmaktadır. Öğrenciler konularıyla ilgili yerli ve yabancı kaynaklara rahatlıkla ulaşabilmektedir. Kütüphane arşivi özellikle yabancı kaynaklar açısından oldukça zengindir.
3.ATÖLYE KAPASİTESİ: Yeterli
El işlemeciliğine yönelik makine ve teçhizatın bulunduğu “metal atölyesi” ile Süstaşı işlemeciliğine yönelik “Süstaşı atölyesi” bulunmaktadır.
Metal atölyesinde; 2 adet vakumlu cila motoru, 2 adet hadde makinesi, elektrikli ve manuel bilezik makinesi, eritme makinesi, titreşimli yıkama makinesi ile el imalatı için gereken “el aletleri” mevcuttur.
Süstaşı atölyesinde; 1adet büyük kesme makinesi, 1 adet küçük kesme makinesi, 3 adet elmas diskten oluşan tıraşlama makinesi ile 2 laptan oluşan polisaj makinesi bulunmaktadır. Öğrenciler dilimleme, kabaşon tıraşlama, el faseti açma ve polisaj işlemlerini yaparak tıraşladıkları taşları takılarında kullanabilmektedirler.
4.BİR YILDA MEZUN OLAN ÖĞRENCİ SAYISI:
5.STAJ İMKANLARI:
Öğrenciler imalat, tamir, tasarım, Süstaşı alanlarında bulundukları illerde veya firmalardan gelen taleplere öre fabrika ve atölyelerde okul tarafından staj imkanı sağlanmaktadır.
6.ÖĞRETİM ŞEKLİ: Örgün Öğretim/Ön Lisans
7.KONAKLAMA İMKANLARI: İlçemizde 1’i belediyeye ait 1’i özel olmak üzere 2 kız öğrenci yurdu bulunmaktadır.
OKULUN SOSYAL İMKANLARI: (Öğrencilere eğitim dışında sunulan sosyal imkanlar) Yüksekokul bünyesinde spor faaliyet alanları (tenis kortu, futbol, voleybol, basketbol sahaları, badmigton) bulunmaktadır. Yüksekokul bünyesinde ayrıca değişik imkanlara sahip bir kantin hizmet vermektedir. Ayrıca yüksekokul öğrencilerine yönelik halkoyunları, tiyatro, dans ve edebiyat grupları çalışmaları yapılmaktadır.
OKUL HAKKINDA BİLGİ ALMAK İÇİN
YETKİLİ KİŞİ ADI: Prof. Dr. Nermin ŞAHBAZ
TELEFON: 0.252.515 12 01  FAX: 0.252.515 12 00
E-posta:
milas@mu.edu.tr
Logolar.

         

Yasal.

İş bu sitede yer alan tüm bilgi, belde, resim, haber ve içerikler sadece altın sektörüne hizmet etmek, sektörle ilgili kişi yada kurumları bilgilendirmek amaçlıdır.

Bizi Arayın.

Kenan GÖRGÜ: 0 533 257 96 93
Uğur Demir : 0 505 708 75 68